poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Czy możesz sam siebie uleczyć ?

 Henry Ford powiedział : 'Jeśli myślisz że możesz, albo jeśli myślisz że nie możesz, to w obu przypadkach masz rację'.


Pragnę przedstawić Tobie dwa znakomite filmy, przetłumaczone przez wspaniałą kobietę o imieniu Anna .

Dziękuję Ci Aniu za tłumaczenie. 

Pierwsza i druga  cześć dyskusji Dr Wayne Dyer'a i Dr Bruce Lipton'a na temat Biologii Przekonań.

Wywiad prezentowany był przez Hay House Radio 

Wiesz co to jest efekt Nocebo ?EFEKT NOCEBO
Dr. Bruce Lipton:  Jest coś takiego jak efekt nocebo. Jest to właściwie to samo co placebo, jednak u podstaw nocebo leży przekonanie, że negatywne wierzenie może cię skrzywdzić a nawet zabić, tak bardzo jak pozytywne wierzenie może cie uzdrowić. Tak więc poważny problem to moc twoich wierzeń, twoich przekonań pozytywnych czy też negatywnych. Oba wierzenia mają potężną moc ale biegną w przeciwnych kierunkach. Funkcją mózgu jest stworzenie spójności pomiędzy twoimi systemem wierzeń/przekonań a rzeczywistością której doświadczasz. Tak więc jeśli masz w swoim umyśle przekonanie o tym że nie możesz czegoś zrobić czy też że jesteś na coś wrażliwy, wtedy funkcją umysłu jest stworzenie spójności pomiędzy twoimi przekonaniami a ich manifestacją.
To bardzo interesujące. Henry Ford powiedział : 'Jeśli myślisz że możesz, albo jeśli myślisz że nie możesz, to w obu przypadkach masz rację'.
Kiedy pacjent słyszy, że nie może się sam uzdrowić, że choroba jest śmiertelna itp, to ta właśnie percepcja i tylko ona może zatrzymać całkowity proces jego zdrowienia.

Zapraszam na film : Dr Wayne Dyer i Dr Bruce Lipton Cześć 1, (napisy PL)

https://www.youtube.com/watch?v=FL7coWpZ3SYDr Wayne Dyer i Dr Bruce Lipton Część 2, (napisy PL)


2 komentarze:

Marek pisze...

zgadzam się w 100% z tym co powiedział Henry Ford, bardzo dużo zależy od nas i naszych wewnętrznych myśli, sam znam ludzi, którzy pomimo śmiertelnych chorób trwają, chociaż lekarze nie mówili im że mają jeszcze 2-3 miesiące, a oni przeszli leczenie i już 3 lata żyją :), ale wiem że są mega pozytywnie nastawieni

Anonimowy pisze...

Przekonania to bardzo ważny aspekt życia - ich zmiana może ułatwić trwałą zmianę w życiu, ale mogą też nas powstrzymywać. Ostatnio trafiłam na bardzo ciekawy artykuł na ten temat : http://www.businessway.pl/businessway/przekonania/ jestem ciekawa, co pani - jako ekspert w coachingu o tym sądzi. Pozdrawiam :)

Dziś jestem Wdzięczna za .....

Google+ Followers

AKTYWATOR OCZYSZCZANIA